A világon annyi csodálatos hely közül válogathatunk, így igen nehéz dűlőre jutni a toplisták összeállításában. Ez a mi verziónk a világ 10 természeti csodájáról, mely szerintünk a legjobbat mutatja, amit a természet kínálhat nekünk.
Szahara
Az Észak-Afrikában elterülő Szahara a világ legnagyobb sivataga, majdnem akkora
területet fed le, mint az Egyesült Államok. A közhiedelemmel ellentétben a
hatalmas homoktenger, azaz erg, a Szaharának csak nagyon kis részét képezi. A
sivatagot nagyrészt kopár, kemény, sziklás síkok alkotják nagyon kevés homokkal.
Az évi csapadékmennyiség átlagosan nem haladja meg a 70 mm-t. Még a legnedvesebb
vidékein is csak egy héten kétszer eshet, s azután lehet, hogy évekig nem fog
esni az eső.
Ha
Long-öböl
A Ha-Long-öböl Észak-Vietnámban helyezkedik el egy körülbelül 120 km hosszú partszakaszon. Szó szerinti fordításban a „Leszálló sárkányok öblét” jelenti. Az öböl szigetek ezreit foglalja magában, melyek mindegyikének csúcsán dzsungelt találhatunk, s ez igen látványossá teszi az amúgy is különleges mészkőoszlopokra nyíló kilátást. A szigetek egy része üreges, hatalmas barlangokkal, néhány pedig gyönyörű tavakat rejt magában, de van ahol halászok falvaira lelhetünk.
Mount
Everest
A Föld legmagasabb hegye, a Mount Everest, Nepál és Tibet határán magasodik 8848 méterrel a tengerszint fölé. A szédítő magasság hegymászók ezreit vonzza ide, a kezdőktől egészen a hivatásos hegymászókig. Habár más nyolcezres csúcsokat, mint a K2, sokkal nehezebb meghódítani, az Everest is tartogat veszélyeket, legyen az hegyibetegség, időjárás vagy az erős szél.
Antarktika
Az Antarktika átlagosan a leghidegebb, legszárazabb és legszelesebb kontinens a Földön, illetve minden kontinens közül ez a legmagasabb földrészünk. Bár 98%-a jéggel borított, geológiailag sivatagnak (a világon a legnagyobbnak) tekintjük, nagyon kevés csapadékkal. Az Antarktika hidegebb, mint az Arktisz, mivel a kontinens 3 km-el fekszik a tengerszint felett, és mivel az Északi-sarkvidék a Jeges-tengerben fekszik, a tenger (illetve hidrográfiailag óceán) a saját, relatíve melegét közvetíti a jégsapkára. Az Antarktika állatvilágát a pingvinek, a kék bálna, a kardszárnyú delfin és a fókák teszik ki.
Nagy-korallzátony
A Nagy-korallzátony bolygónk legnagyobb összefüggő korallzátonya, mely 3000 km hosszan terül el a Korall-tengerben. Ez az egyetlen zátony, mely látszik az űrből, és a legnagyobb élő szervezetek által létrehozott struktúra. E korallzátonyt milliárdnyi apró szervezet építette, illetve belőlük áll össze a hatalmas képződmény. A Nagy-korallzátony emellett gazdag vadvilággal rendelkezik, olyan fajoknak ad otthont, mint a bohóchal, a közönséges levesteknős, delfinek, bálnák, tengerikígyók, és ez csak néhány a sok közül…